پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر بنر دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

بیمارستان آموزشی - درمانی خاتم الانبیاء (ص)

X

آزمایشگاه طبی
آزمایشگاه بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) با مساحت 210 متر مربع، انجام آزمایشات تشخیصی و تخصصی را در واحدهای مختلف (نظیر خون شناسی، بیوشیمی، میکروب شناسی، هورمون شناسی، انگل و قارچ شناسی) بر عهده دارد.
بهره گیری از متخصص پاتولوژی به عنوان مسئول فنی آزمایشگاه، کارشناسان ارشد مجرب و دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته از نقاط قوت آزمایشگاه این مرکز به شمار می رود. خدمات آزمایشگاهی در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به صورت شبانه روزی به بیماران بستری و سرپایی (شامل مراجعین به درمانگاه و اورژانس و بیماران ارجاعی از سایر مراکز درمانی) با تعرفه دولتی ارائه می گردد.

 

رادیولوژی 
واحد رادیولوژی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) مستقر در اورژانس بیمارستان به مساحت تقریبی 80 متر مربع دارای دو دستگاه می باشد. این واحد با همکاری متخصصین و کارشناسان رادیولوژی نسبت به تصویربرداری از بیماران اورژانس، سرپایی و بستری در بیمارستان شامل انواع گرافی های ساده و تخصصی و پرتابل اقدام می نماید.

 

سونوگرافی
واحد سونوگرافی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به مساحت 40 متر مربع مستقر در ساختمان اصلی بیمارستان می باشد. این واحد دارای یک دستگاه سونوگرافی است که به کمک متخصصین رادیولوژی، سونوگرافی از بیماران اورژانس، سرپایی و بستری در بیمارستان را بر عهده دارد.

 

اکوکاردیوگرافی 
واحد، یکی از مهمترین بخش های تشخیصی غیرتهاجمی بیماریها و ضایعات قلبی واقع در جوار بخش سی سی یو می باشد که با دارا بودن یک دستگاه اکوکاردیوگرافی به ارائه خدمات تشخیصی در زمینه ی بیماری های قلب و عروق به بیماران سرپایی و بستری می پردازد. 

 

سی تی اسکن
واحد سی تی اسکن بیمارستان با 206 متر مربع مساحت، در اسفند ماه سال 1395 به دست وزیر محترم بهداشت و درمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. ارایه خدمات سی تی اسکن در این بیمارستان به کاهش حجم بیماران اعزامی به مرکز استان کمک شایانی نمود.

 

ام آر آی
واحد ام آر آی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) با مساحت 355 متر مربع در سال 1397 مورد بهره برداری قرار گرفت. 


آندوسکوپی و کولونوسکوپی
بخش آندوسکوپی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) در مرداد ماه سال 1395 مورد بهره برداری قرار گرفت و از بهمن ماه سال 1395 با جذب پزشک فوق تخصص گوارش، خدمات کولونوسکوپی نیز به خدمات این بخش اضافه شد.